Japońskie wibratory Iroha by Tenga – Red Dot Design Award dla sex zabawek

„Jeśli zapomnisz schować wibratora i ktoś go zobaczy – nie martw się, ta sex zabawka wygląda jak małe dzieło sztuki nowoczesnej” – taki komentarz ze sklepu Amazon.com jest chyba najlepszym podsumowaniem designu opisywanych dzisiaj wibratorów.

Zgodnie z obietnicą kontynuujemy dzisiaj naszą opowieść po luksusowych japońskich wibratorach i masturbatorach firmy Tenga.
Część pierwszą dotycząca powstania firmy i męskiej masturbacji znajdziecie tutaj: https://sekslalki.pl/japonskie-sex-zabawki-masturbator-tenga-cup-oraz-wibratory-iroha/ , a teraz zapraszamy do fascynującej lektury o tym, jak firma sprzedająca sex zabawki dla facetów podbiła serca (i łechtaczki) kobiet na całym świecie.

iroha by Tenga: https://iroha-tenga.com/en/, wibratory, które aktualnie są jednymi z najmodniejszych zabawek do sexu na rynku, pojawiły się w sprzedaży w wyniku ogromnego sukcesu męskich masturbatorów Tenga CUP (będących godną konkurencją dla omawianych już i nas masturbatorów Fleshlight: https://sekslalki.pl/seks-lalki-i-seks-zabawki-cyberskora/) .

Sama zresztą Tenga otrzymała w 2012 roku Red Dot Design Award za linię masturbatorów 3D Series – nagroda ta stanowiła uhonorowanie sposobu projektowania w japońskiej firmie zarówno sex gadżetów, jak i opakowań do nich w przemyślany i nowoczesny sposób.

Postanowiono więc skorzystać ze sprawdzonych, ale innowacyjnych wzorców, które zdobyły nagrodę i biły rekordy sprzedaży – tak powstała seria 3 wibratorów iroha by Tenga przeznaczonych dla kobiet. Były to – Yuki, Midori oraz Sakura.
Ponieważ hasło iroha to „Redefining Pleasure”, czyli redefiniowanie przyjemności, pierwsze sex gadżety iroha musiały do niego dobrze pasować i okazały się naprawdę rewolucyjne.

Trzy wibratory dostępne w oryginalnej serii iroha by Tenga to:

– Yuki

Yuki, (nazwa po japońsku oznacza śnieg), to wibrator w białym kolorze. Nie tylko jednak w barwie możemy doszukać się nawiązania do nazwy – również jego kształt zdaje się przypominać bałwana, co w połączeniu z elegancką bielą jednoznacznie kojarzy się z zimą i mroźnymi klimatami.
Yuki może służyć do wewnętrznej (górną część bałwanka możemy wsadzić do środka) i zewnętrznej stymulacji łechtaczki.

– Midori

Midori, oznaczający w Kraju Kwitnącej Wiśni słowo „zielony”, to z kolei niewielkie cacuszko w zielonkawym kolorze, w kształcie perły, do stymulacji zewnętrznej. Rekomendowany dla początkujących.

– Sakura

Sakura, w tłumaczeniu „kwiat wiśni”, to różowy, owalny masażer o kształcie hmm… ostrygi?, z delikatnymi wycięciami do pieszczot łechtaczki, sutków oraz warg sromowych.
Jest wiele opinii, że to właśnie Sakura ma najbardziej niesamowity kształt, który aż chce się trzymać w dłoni i przyłożyć w miejsca intymne, jednak producent zapewnia, że dowolny masażer serii iroha dostarczy stymulacji o wystarczającym poziomie.

Technologie i materiały w wibratorach iroha by Tenga:

 • Na który kształt byśmy się jednak nie zdecydowali iroha by Tenga w każdym swoim wibratorze/masażerze zawiera unikalne technologie, które idą w parze z niesamowitym wzornictwem.
 • Powłoka wibratora iroha składa się na przykład z Silikonu oraz Elastomeru poliuretanowego (bez ftalanów), zaś pod nią kryje się tworzywo ABS.
 • Dzięki temu masażery iroha by Tenga leżą tak idealnie w dłoni (pierwsza warstwa jest najbardziej miękka, druga twardsza, aż do plastiku ABS), że przypominają piłeczki antystresowe.
 • Powoduje to, że właściwy relaks jest bardziej udany, a możliwość seksownego ściskania masażera dostarcza zupełnie nowych, przyjemnych doznań.
 • Ciekawie rozwiązane jest też ładowanie – bezprzewodowe – po prostu stawiasz masażer w pudełku do jego przechowywania. Wystarczą 2 godziny ładowania by mieć 1,5 godziny masturbacji!
 • Każdy masażer wyposażony jest również w 3 szybkości pracy oraz przycisk masażu (wibrator zaczyna pulsować).
  /Jeśli ciekawi Was temat nowych technologii przeczytajcie koniecznie: https://sekslalki.pl/lalki-erotyczne-nowe-technologie-i-materialy/ ./

Oryginalna seria iroha nie była jednak pozbawiona następujących wad:

 • Podobnie jak realistyczne sex lalki z TPE (Termoplastyczny elastomer) wibratory iroha wydzielają na początku nieprzyjemny zapach. Ulatnia się on oczywiście z czasem powracając tylko jeśli sex zabawka jest trzymana długo w szczelnym zamknięciu.
 • Brak wodoszczelności – nawet Yuki, który teoretycznie jest przeznaczony do jednoczesnego masażu i płytkiej penetracji (może być wsadzany do środka dziurki swoją węższą częścią, która składa się z jednolitej silikonowej powłoki), może popsuć się przy większej kąpieli.
 • Wibratory są bowiem odporne na zamoczenie (można je myć, zachlapać wodą etc.), ale poddają się dłuższemu działaniu cieczy (w tym wilgoci znajdującej się wewnątrz ciała).
 • Pomiędzy prawie niewidoczną granicą pomiędzy silikonem, a plastikiem, w którym osadzone jest sterowanie znajduje się linia powstała na styku tych dwóch materiałów.

Mogą gromadzić się na niej bakterie więc trzeba zwrócić uwagę na dokładniejsze czyszczenie tego miejsca. /Polecamy również lekturę: https://sekslalki.pl/seks-lalki-i-seks-zabawki-cyberskora/ ./

Mając na celu wyeliminowanie powyższych niedociągnięć projektanci Tengi opracowali serię iroha+, która zdobyła kolejną nagrodę Red Dot Design Award w 2017 roku i jest ewolucją w stosunku do oryginalnej serii iroha poprawiającą jej najważniejsze wady, które firma poznała dzięki uważnemu słuchaniu klientów.

Dostępne w serii iroha+ masażery Yoru, Kushi oraz Tori to:

 • Bardziej zdefiniowane wycięcia i krzywizny dla mocniejszego dozowania przyjemności.
 • Powłoka antystatyczna pokrywająca jeszcze bardziej miękki w dotyku silikon.
 • Mocniejszy silnik – możliwość wyboru 5 poziomów natężenia wibracji oraz 2 rodzajów pulsowania.
 • Wodoodporność, a zatem dostęp do pieszczot w wannie i pod prysznicem, a także lepsza higiena przy czyszczeniu sex gadżetów po zabawie.

Uwaga – wielu klientów dalej uważa oryginalne wibratory Yuki, Midori i Sakura za najlepsze do spełniania swoich potrzeb i osiągania orgazmu!

Oprócz omówionych powyżej sześciu flagowych modeli wyznaczających styl i funkcjonalność marki inżynierowie Tengi pełni kreatywnych pomysłów poszli za ciosem i wypuścili na rynek kolejne serie wibratorów do masturbacji, relaksu i masażu.

iroha Mikazuki/Minamo:

Zabawki do seksu przeznaczone do dawania rozkoszy zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz.  Ich niesamowity kształt nie tylko pięknie się prezentuje, ale jest także dopasowany anatomicznie do masturbacji wewnętrznej. Podobnie jak 3 oryginalne masażery, od których zaczynała iroha, Mikazuki i Minamo są zbudowane z wielu warstw materiałów o różnej miękkości. Czubek zaś zabawki wydaje się zupełnie pozbawiony plastiku wewnątrz – jest bardzo miękki i bajecznie miły w dotyku. Wibrator polecany jest szczególnie kobietom, które nie doświadczyły jeszcze penetracji lub przez problemy zdrowotne nie mogą odbywać klasycznego stosunku. Mikazuki/Minamo to seria, która jest wodoodporna i stanowi odpowiedź na zapotrzebowanie klientek na wewnętrzną masturbację, a nie tylko zewnętrzne pieszczoty łechtaczki. /Oczywiście polecamy w tym momencie również męskie seks lalki: https://sekslalki.pl/meskie-lalki-milosci/ , które również pozwalają na osiągnięcie orgazmu „od środka”./

Warto podkreślić, że design masażerów Yuki, Midorki, Sakura oraz Mikazuki i Minamo został doceniony przez ekspertów i, podobnie jak masturbatory Tenga , otrzymał nagrodę Red Dot Design Award – w roku 2015.

iroha Temari

Temari to masażery przypominające swoim wyglądem jajko na podstawce (z dużą dozą kosmicznego Anime), które mogą nawet stanowić ozdobę stoliczka w sypialni, a równie pięknie bedą się prezentowały się na brzegu wanny.
Cała moc tego wodoodpornego masturbatora znajduje się w miękkim środku, natomiast umiejscowienie go w kubeczku powoduje wyciszenie wibracji.
Dzięki temu można cieszyć się pełną mocą masażu, którego nie odczują dłonie (przy długotrwałych wibracjach i ściskaniu w ręce innych wibratorów może pojawić się dyskomfort).
Iroha temari jest przeznaczona do intensywnych pieszczot łechtaczki – to naprawdę mocna maszyna do masturbacji zamknięta w słodkiej obudowie.

iroha Ukidama

Ukidama nadaje nowy wymiar przyjemności kąpieli w wannie i łączy w sobie pulsacyjne, łagodne i relaksujące światło z możliwością przyjemnego i delikatnego masażu.
Pływający masażer Ukidama w kształcie kuli zapewni zestresowanej kobiecie zarówno odpowiedni nastrój, jak i pieszczoty – czyli wszystko, czego potrzebuje do osiągnięcia orgazmu.

iroha Mini

Seria Mini, która w całości mieści się w kobiecej dłoni to orgazmy w intymnym wydaniu i niewygórowanej cenie.
Zawsze pod ręką kiedy jest potrzebna, iroha Mini doskonale sprawdzi się w podróży lub nagłych sytuacjach kryzysowych.

Uwaga! Seria Mini jest na baterie, czyli została pozbawiona możliwości ładowania, którą mają wyżej opisane wibratory. Jest to spowodowane niewielkimi rozmiarami sex zabawki (możliwość ładowania zajmuje dodatkowe miejsce wewnątrz urządzenia).

iroha Stick

Seria uwielbiana przez kobiety na całym świecie będąca kwintesencją damskich marzeń – delikatny wibrator w kształcie szminki, na który aż chce się patrzeć i go używać.
Zwróćmy jednak uwagę na wycięcia w szmince podobne do tych widocznych w masażerze Sakura, które zwiastują potężne możliwości pieszczot zaklęte w efemerycznej formie (wibrator na baterie).

iroha Zen

Iroha Zen to wibrator o zupełnie innym kształcie i przeznaczeniu od powyżej opisywanych, można go bowiem stosować i do masażu łechtaczkowego i do waginalnego.
Zen to także wyjątkowa powierzchnia w technologii Soft Touch pokryta dodatkowo powłoką antystatyczną, wygodne trzymanie w dłoni oraz rowki skrętne potęgujące przyjemność.
Niewielkie pokrętło na dole sex zabawki zamiast przycisków umożliwia higienę i głębszą penetrację, a wodoszczelna obudowa pozwala na pieszczoty w wannie i pod strumieniem prysznica.

iroha Rin oraz Rin+

Przypominające nieco omówione już na naszym blogu o seksie Hitachi Magic Wand: https://sekslalki.pl/cadillac-wsrod-wibratorow-potezne-orgazmy-dzieki-hitachi-magic-wand/ wibratory iroha RIN oraz RIN+ polecane są osobom pragnącym intensywnej przyjemności. Masażer oferuje 4 poziomy wibracji oraz 2 tryby pulsowania wybierane za pomocą przycisku u nasady sex zabawki, zaś dotyk miękkiej końcówki na czubku urządzenia przypomina pieszczoty językiem potrafiące zrelaksować nawet po najbardziej męczącym dniu. Różnica pomiędzy RIN a RIN+ polega na tym, że te drugie wibratory są wyposażone w akumulatorki i można je ładować. Obie serie są natomiast wodoodporne.

Zakup wibratora:

Ceny masażerów iroha by Tenga nie należą do najniższych – za wibratory Yuki, Midori, czy serię RIN zapłacimy co najmniej 300 złotych i to przy zakupie w sklepie online.

Po sprawdzeniu cen na Allegro.pl, Ceneo.pl, czy Amazon.com okazuje się, że iroha musi po prostu swoje kosztować – jeśli więc chcecie zakupić porządny wibrator, a nie możecie wydać zbyt wiele polecamy serię Mini – do kupienia już za 70 złotych!

Sex zabawki od iroha wydają się być na pierwszy rzut oka droższe od konkurencji, jednak za swoją cenę oferują naprawdę wiele: piękny wygląd, niesamowite doznania i innowacyjną technologię. Całości zaś dopełniają pomysłowe opakowania tworzone przez profesjonalnych projektantów (mówi się, że pudełka iroha by Tenga przypominają te od Apple).

Opisywane zabawki do seksu idealnie nadają się na prezent – dla ukochanej osoby lub samego siebie. Każdy z nas lubi się przecież otaczać się pięknymi przedmiotami podobnymi do dzieł sztuki, a masażery iroha sprawiają, że łatwo się nimi relaksować, ponieważ trzymamy w ręku niemalże coś bajkowego, co wymyka się stereotypowym wrażeniom na temat masturbacji.