Jak czyścić sekslalki

Zakup nowoczesnej sekslalki to wydatek co najmniej tysiąca złotych, ale najczęściej rachunek jest wiele wyższy. To nie jest tania zabawka, więc warto zadbać o to, aby posłużyła nam jak najdłużej w niezmiennej formie i kondycji. Odpowiednie metody czyszczenia i konserwacji zapewniają lalkom długowieczność.

Po pierwsze i najważniejsze – lalkę należy dokładnie czyścić po każdym użyciu. To absolutnie najważniejsza zasada, której bezwzględnie trzeba przestrzegać. Jest to istotne, ponieważ świeże ślady są stosunkowo łatwe do usunięcia, a zaschnięte pozostałości już nie zawsze. Jeśli zostaną w którymś z otworów, z pewnością rozwinie się tam pleśń. To po pierwsze niehigieniczne, a po drugie niebezpieczne dla Twojego zdrowia. Może być również powodem konieczności wymiany elementów lalki lub całości, jeśli nie występują części zastępcze.

Lalkę należy myć przy użyciu letniej wody w wannie lub pod prysznicem. Do czyszczenia ciała warto wykorzystać delikatne mydła antybakteryjne, a włosy przemyć delikatnym szamponem. Po umyciu za pomocą delikatnego ręcznika trzeba usunąć wodę z ciała lalki. Dokładnie wytrzyj wszystkie otwory, aby nie została w nich woda, ponieważ również ona może być powodem rozwoju pleśni. Włosów nie należy agresywnie wycierać do sucha ani stosować suszarki, ponieważ może uszkodzić materiał TPE lub sylikon. Od czasu do czasu warto zastosować proszek dla niemowląt, który usunie z lalki niechcianą wilgoć bardzo dokładnie. Dotyczy to w szczególności lalek z porowatego TPE.

Lalki nie można suszyć ani przechowywać w miejscu mocno nasłonecznionym. Lalka powinna być przechowywana w suchym, chłodnym i zacienionym miejscu. Ciało warto raz na jakiś czas nawilżyć delikatnymi olejkami zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz.

Pamiętaj, że od tego, jak zadbasz o lalkę, zależy przyjemność korzystania z niej przez długi czas. Wszystko jest w Twoich rękach, więc postaraj się, aby bawić się długo i przyjemnie bez niechcianych dolegliwości.