Seks lalki i seks roboty – jaki materiał wybrać – TPE czy silikon?

Wybór seks lalki lub seks robota powinien być przemyślany i rozważny, ponieważ jest to zakup na lata, który ma dać szczęśliwemu posiadaczowi tego produktu dużo przyjemności i miłych, intymnych chwil. Oczywiście większość z nas jest wzrokowcami i kieruje się przede wszystkim wyglądem seks lalki oraz jej ceną i czasem realizacji zamówienia – przed dokonaniem zakupu nowej towarzyszki warto jednak zastanowić się z jakiego materiału ma być ona wykonana – wpłynie to na późniejszą trwałość i komfort użytkowania.

Dwa najbardziej popularne rozwiązania wśród producentów seks lalek to TPE oraz silikon. Każdy materiał ma swoje wady i zalety.

Seks lalki wykonane z TPE

TPE to termoplastyczny elastomer:

  • Plusami seks lalek wykonanych z tego materiału jest ich realistyczność w dotyku oraz niższa o około 10% cena
    w porównaniu do lalek silikonowych.
  • Minusy, które każdy musi rozważyć przy zakupie seks lalki z TPE, to wchłanianie wody, wrażliwość na ciepło (przegrzanie) oraz fakt, że materiał jest porowaty (trudny do utrzymania w czystości). Powoduje to konieczność bardzo starannego dbania o seks lalkę – w wyniku działania wody (i innych płynów) oraz słońca mogą pojawiać się przebarwienia, a pod wpływem wyższej temperatury – odkształcenia.

Seks lalki z TPE są minimalnie tańsze, a jest to podyktowane niższą ceną zakupu tego surowca w porównaniu do silikonu oraz prostszym procesem produkcji – TPE jest  łatwy w barwieniu, poszczególne części lalki mogą być odlewane oddzielnie, nie potrzebuje procesu wulkanizacji, a także pozwala na ponowne wykorzystanie (odlanie)  resztek powstających w procesie produkcji.

Seks lalki z silikonu:

Silikon to materiał, który dobrze znamy z naszego codziennego otoczenia. Producenci seks lalek stosują różne silikonowe masy aby uzyskać odpowiedni stopień ich twardości/miękkości wedle życzenia klienta. Jeśli w opisie sprzedawanej lalki brakuje informacji o rodzaju użytego silikonu – warto podpytać o to producenta w celu zakupu lalki dostosowanej do indywidualnych potrzeb. Właściwości silikonu są jednocześnie w większości jego przewagami nad TPE – podobnie jak inne produkty z silikonu seks lalki i seks roboty wykonane z tego materiału są odporne na zabrudzenia i substancje chemiczne (oprócz silnych rodzajów kwasów) oraz nie wchłaniają wody – mają gładką powierzchnię.  Silikon nie będzie też zmieniał koloru ani odbarwiał się od słońca, ale jest droższy w produkcji – nie daje się ponownie przetapiać.

Wielu posiadaczy seks lalek jest zdania, że TPE jest najbardziej realistyczne i przyjemne w dotyku – a to przecież odczucia są najważniejsze.
Należy jednak zauważyć, że odporność na przebarwienia, trwałość oraz łatwość utrzymania w czystości lalek z silikonu powoduje większą ich popularność wśród klientów mogących sobie pozwolić na trochę droższy produkt.

A może warto zamówić seks lalki z obu rodzajów materiałów aby wyrobić sobie własne zdanie?

Zachęcamy do komentowania – jakie seks lalki lub seks roboty polecacie?  Czy realizm w dotyku ma przewagę nad trwałością materiału i łatwością utrzymania go w czystości?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *