Kiedy nadejdą seks roboty?

Ponieważ granica pomiędzy seks robotami a seks lalkami jest płynna zwykle to zaawansowanie technologiczne sprawia, że mówimy na lalkę – seks robot. Czy jednak zawarcie w produkcie AI czyli sztucznej inteligencji lub czujników dotyku sprawi, że powstanie seks robot – a może potrzebna jest lalce także możliwość samodzielnego ruchu (co powoduje konieczność montażu serwomotorów jako napędu)?
Mimo, że w ostatnich latach znacznie polepszono wygląd oraz komfort użytkowania lalek (szczególnie tych z TPE) technologia i miniaturyzacja wciąż idą do przodu pozwalając na coraz śmielsze projekty. Firma eusexdolls.com aktualnie przewiduje poprawę funkcjonalności seks lalek w zakresie ruchomości stawów – szyi, kostek, nadgarstków etc. Newralgiczne miejsce to połączenie szyi z korpusem, które w tej chwili ma postać sztywnej rury – zostanie najprawdopodobniej zastąpione przez imitację stawu.

Oprócz tego coraz częściej do lalek dodawane są mechanizmy umożliwiające lubrykację miejsc intymnych oraz wydzielanie w nich ciepła.
Jednak aby nazwać lalkę seks robotem potrzeba czegoś więcej – sztucznej inteligencji co umożliwia kontakt z właścicielem i interakcję „jak na randce”.
Przy obecnej miniaturyzacji elektroniki oraz istnieniu wielu firm zajmujących się sztuczną inteligencją (rozumianą szeroko, a nie tylko z przeznaczeniem do seksu) producenci seks lalek umieszczają w nich coraz więcej czujników dotyku, światła itp. oraz bardziej wydajne jednostki centralne. Ten sam postęp, który obserwujemy w telefonach czy komputerach ma też odbicie w budowie seks lalek.

Czujniki są już obecne w dłoniach, strefach intymnych, ustach oraz wybranych częściach skóry ciała. Dopiero jednak wyposażając seks lalkę w „mózg” i łącząc go z dostępnymi już czujnikami otrzymujemy seks robota, który pozwoli na interakcję z właścicielem. Czy jednak będzie to sztuczna inteligencja stworzona do szeroko pojętego służenia człowiekowi typu Siri firmy Apple czy Cortana Microsoftu przystosowana do spełniania seks zachcianek?
Czy raczej branża erotyczna sama opracuje swoją własną inteligencję – a może powstanie projekt open source łączący wymagania klientów różnych branży – i to pozwoli na implementację sztucznej inteligencji do świata seks robotów?

Pionierów seks robotyki omówimy w jednym z następnych artykułów – seks robot Harmony jest bardzo ciekawym produktem zasługującym na oddzielny wpis i może być przykładem że nawet bez własnych autonomicznych ruchów ciała lalka może być nazywana robotem.
Eksperci przewidują masowe pojawienie się seks robotów w ciągu 5 lat – okazuje się, że pierwsze roboty w służbie człowieka będą się zajmować seksem!